FOTONOVÁ TERAPIA - INFRAČERVENÉ ŽIARENIE A STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ

PREDSTAVTE SI MAŤ DOKONALÚ PLEŤ TERAZ A V BUDÚCNOSTI

Newtonova fotonová teorie: "Světlo obsahuje nepatrné částečky zvané fotony. Při vysílání světla z jeho zdroje, tyto fotony cestují v přímých liniích ve velkých rychlostech."

Infračervené žiarenie

Infračervené žiarenie je časť svetelného spektra vyžarovaného slnkom. Nie je viditeľné ľudským zrakom, ale človek ho môže cítiť v podobe tepla, pôsobiaceho na jeho kožu. Je to podoba energie, ktorá zahrieva predmety priamo bez toho, aby medzitým bol ohrievaný vzduchFotonova terapia Fotonová terapia je vedecké využitie svetla pre špecifické činnosti. Keď sa totiž svetlo spojí s nejakým materiálom alebo s tkanivom, môžeme si predstaviť, že je obsiahnuté v malých balíčkoch energie nazývaných fotóny. Dalo by sa povedať, že fotón je energia jednotlivej vlnovej dĺžky svetla. Keď sa táto vlnová dĺžka mení, mení sa i energia obsiahnutá vo fotónoch - dlhšie vlnové dĺžky majú proporcionálne nižšiu fotónovú energiu a naopak. Infračervené žiarenie je neviditeľné spektrum červenej farby od 700nm do 2000nm a preniká do hĺbky 30-40 mm. Infračervené žiarenie sa efektívne využíva na liečbu kostí, hlbokých svalových tkanív a kĺbov.

Lekárske využitie infračerveného svetla

- infračervené svetlo je dôležitou mocnou energiou podporujúcou liečenie; pozitívne pôsobí na tvorbu zásoby bielych krviniek; zvyšuje rast buniek, zlučovanie DNA a proteínov v bunkách
- podporuje krvný obeh - tým pôsobí proti tvorbe chronického reumatizmu; tíši bolesť, únavu, stres a poskytuje úľavu od všetkých druhov
- podporuje terapiu pri detoxikácii
- pôsobí pri športových zraneniach, svalových zraneniach rovnako ako pri opakovaných únavových zraneniach
- bojuje proti kôrnateniu ciev, ochoreniam tepien (rozširuje tepny, cievy a kapiláry)
- stimuluje metabolizmus, podporuje odstraňovanie niektorých nebezpečných toxínov ktoré sa zhromažďujú v bunkách (ako napr. karcinogénne jedy ťažkých kovov, jedovaté látky z jedla, mliečnych výrobkov, voľné kyseliny, kyselinu močovú a únavové jedy)

Fotónová terapia

Prístroje pre fotónovú terapiu, navrhnuté na ošetrenie a skrášlenie pleti, využívajú prirodzených svetelných vĺn špecifických dĺžok, ktoré sú prostredníctvom LED diód predávané do kože. Štúdie ukazujú, že svetlo vstupujúce do tela ako prúd fotónov (energie) je vstrebávané fotoreceptormi vnútri buniek. Svetlo aktivuje fotoreceptory v bunkách, ktoré túto energiu vstrebávajú zložkami kože. Vďaka tejto vlastnosti svetla je teda možné využívať pri ošetrovaní kože založené na svetelnej báze procesov, ktoré bežne prebiehajú v ľudskom tele a sami sa starajú o zmiernenie dopadov starnutia kože a zefektívňujú účinky kozmetických prípravkov starostlivosti o pleť. Rôzne nastavená vlnová dĺžka potom má i špecifické účinky pri starostlivosti o pleť. Vďaka odborne stanoveným vlnovým dĺžkam sa teda nie je potrebné pri fotónovej terapii báť vedľajších účinkov či poškodení organizmu. Tiež doba ožarovania je starostlivo prispôsobená typu kože, čím odpadajú obavy z popálenia či nečakaného stmavnutia kože.

Prístroje fotónovej terapie sú používané na ošetrovanie poškodení mäkkých tkanív a odstraňovanie kožných problémov ako sú prašivina, lišaje, opary, vredy, popáleniny a akné. Široká škála svetla je obzvlášť efektívna na liečbu rezných poranení, jaziev a ďalších záležitostí spojených s povrchom kože. Fotónová terapia vyrovnáva odtiene kože, podporuje cirkuláciu a brzdí tvorbu melanínového pigmentu, bojuje proti akné a zápalom kože, vyhladzuje jamky, jazvy a vrásky.

Účinky fotónovej terapie na kožu

Účinky fotónovej terapie Účinky fotónovej terapie Účinky fotónovej terapie
Koža pred terapiou Koža počas terapie Koža po terapii

Hlavné funkcie prístrojov fotónovej terapie

- zamedzuje a predchádza tvorbe vrások
- vyrovnáva farebné odtiene pleti
- podporuje tvorbu nových kožných buniek
- zabraňuje tvorbe melanínového pigmentu
- spevňuje pokožku
- vyhladzuje jamky
- odstraňuje jazvy
- bojuje proti akné a zápalom kože

Technické vlastnosti prístrojov fotónovej terapie

- použitie svetelných lúčov rôznych vlnových dĺžok
- lúč prenikne 10 mm pod kožu
- možnosť ovládania teploty
- možnosť nastavenia časového vypnutia
- indikácia pípnutím na výmenu batérií
- ľahká váha a prenosnosť
- možnosť výberu modelu presne pre vašu kožu

-- Lukáš Beránek --

Odporúčame

Prečítajte si