PROFESIONÁLNU STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ FACEMATE ES-330

PROFESIONÁLNA STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ FACEMATE ES-330

Starostlivosť o pleť profesionálne

Facemate ES-330 je komplexný, malý, ale výkonný prístroj, spojujúci 6 základných funkcií porovnateľných s tými, ktoré používajú profesionálne kozmetické salóny.

Hoci je malý, Facemate ponúka 6 užitočných funkcií pre dokonalú starostlivosť o pleť spojených v jednom kompaktnom, ľahko použiteľnom prístroji. Zobrazovací display je osvietený, a preto je veľmi jednoduché rozpoznať, ktorá funkcia je práve používaná. Prepínanie medzi jednotlivými funkciami je riešené pomocou jediného tlačidla na spodnej časti prístroja. Na nastavovanie vybranej funkcie potom slúžia dve tlačidlá so šípkami hore a dole. Okrem piatich základných funkcií určených na starostlivosť o pleť, Facemate ponúka i meranie vlhkosti pleti, aby bolo možné porovnať účinky jednotlivých funkcií pred a po ich použití. Hoci je Facemate profesionálny prístroj, jeho použitie je úplne jednoduché a je odporúčané na osobnú starostlivosť o pleť či pokožku pri používaní v domácnosti.

Čo je to infračervené žiarenie

Infračervené žiarenie

Infračervené žiarenie je časť svetelného spektra vyžarovaného slnkom. Nie je viditeľné ľudským zrakom, ale človek ho môže cítiť v podobe tepla, pôsobiaceho na jeho kožu. Je to podoba energie, ktorá zahrieva predmety priamo, bez toho, aby medzitým bol ohrievaný vzduch. Fotónová terapia je vedecké využitie svetla pre špecifické činnosti. Keď sa totiž svetlo spojí s nejakým materiálom alebo s tkanivom, môžeme si predstaviť, že je obsiahnuté v malých balíčkoch energie nazývaných fotóny. Dalo by sa povedať, že fotón je energia jednotlivej vlnovej dĺžky svetla. Keď sa táto vlnová dĺžka mení, mení sa i energia obsiahnutá vo fotónoch - dlhšie vlnové dĺžky majú proporcionálne nižšiu fotónovú energiu a naopak. Infračervené žiarenie je neviditeľné spektrum červenej farby od 700nm do 2000nm a preniká do hĺbky 30-40 mm. Infračervené žiarenie sa efektívne využíva na liečbu kostí, hlbokých svalových tkanív a kĺbov

Lekárske využitie

- infračervené svetlo je dôležitou mocnou energiou podporujúcou liečenie; pozitívne pôsobí na tvorbu zásoby bielych krviniek; zvyšuje rast buniek, zlučovanie DNA a proteínov v bunkách
- podporuje krvný obeh - tým pôsobí proti tvorbe chronického reumatizmu; tíši bolesť, únavu, stres a poskytuje úľavu od všetkých druhov artritídy
- podporuje terapiu pri detoxikácii
- pôsobí pri športových zraneniach, svalových zraneniach rovnako ako pri opakovaných únavových zraneniach
- bojuje proti kôrnateniu ciev, ochoreniam tepien (rozširuje tepny, cievy a kapiláry) - stimuluje metabolizmus, podporuje odstraňovanie niektorých nebezpečných toxínov, ktoré sa zhromažďujú v bunkách (ako napr. karcinogénne jedy ťažkých kovov, jedovaté látky z jedla, mliečnych výrobkov, voľné kyseliny, kyselinu močovú a únavové jedy)

Funkcia prístroja ES-330

Starostlivosť o pleť profesionálne 1. Ultrazvuk 1MHZ (vibrácie miliónkrát za sekundu)
Pomocou bezpečného, špeciálne navrhnutého dotykového riadiaceho panelu možno nastaviť 8 intenzít prúdenia iónov do kože, podľa jej typu. Pokiaľ nedôjde po dobu 5 sekúnd ku kontaktu ožarovacej hlavy a pokožky, prístroj automaticky zastaví vyžarovanie ultrazvukových vĺn, aby zabránil prehriatiu alebo popálenie kože (počas tejto doby je však prístroj stále zapnutý).
Starostlivosť o pleť profesionálne 2. Ultrazvuk 3MHz (vibrácie 3 miliónkrát za sekundu)
8 rôznych úrovní indukcie pre ožarovanie vrchnej časti akéhokoľvek druhu kože negatívnymi iónmi. 3MHz ožarovania možno použiť v kombinácii s 1MHz ožarovania. Dosiahnete tak väčšieho účinku
Starostlivosť o pleť profesionálne 3. Negatívne ióny
Ožarovanie kože negatívnymi iónmi po dobu 5 minút po použití ultrazvuku urobí vašu kožu mäkšou a vyrovnanejšou.
Starostlivosť o pleť profesionálne 4. Prúd zmiešaných mikrovĺn
Použitie mikrovĺn na masáže pleti aktivuje činnosť buniek, zlepšuje metabolizmus, a tým predlžuje dĺžku životného cyklu buniek a zabraňuje vzniku vrások.
Starostlivosť o pleť profesionálne 5. Vysoko energetické infračervené žiarenie (vlnová dĺžka 660 nm)
Výskumy ukazujú, že použitie nízko energetického slnečného žiarenia s obmedzenou vlnovou dĺžkou v kombinácii s ultrazvukom, aktivuje svetlo vlnovej dĺžky medzi 480-660nm oxidačný enzým C v bunkách. To vedie k vytvoreniu dostatočne veľkej energie k urýchleniu spojovania DNA a RNA, čo je dôležité pre tvorbu kolagénového a pohybového vlákna, ktoré zabraňujú umieraniu buniek a ich odpadaniu.
Starostlivosť o pleť profesionálne 6. Test vlhkosti kože
Táto funkcia umožňuje zistiť, či kože obsahuje dostatok životne dôležitej vody. Prístroj zistí, či Vašej koži voda chýba, má jej dostatok či sa pohybuje medzi týmito dvomi extrémami.

Technické parametre

Rozmery: 52 x 46 x 165mm
Váha: 184 g
Napájanie: AC 220 V
Spotreba energie: 5,25 W

-- Lukáš Beránek --

Odporúčame

Prečítajte si