TEPLOMERY - DIGITÁLNE DIAĽKOVÉ TEPLOMERY

DIAĽKOVÝ TEPLOMER NA PAŽU BTM-D1D

Bezdrôtový pažný teplomer

Ľudské telo potrebuje pre bezchybný chod organizmu určitú telesnú teplotu. Jej zmena má na organizmus neblahodarné účinky, čo pri malých deťoch platí viac, pretože ich regulačné procesy sú veľmi slabo vyvinuté. Práve u nich je potrebné čo najskôr zakročiť pri horúčkach a zabrániť tak nenávratnému poškodeniu životných funkcií. K tomu potrebujeme byť o zmenách telesnej teploty dieťaťa informovaní veľmi skoro a k tomu slúži BTM-D1D bezdrôtový teplomer na pažu.

BTM-D1D ultra tenký teplomer je produkt na vysokej technologickej úrovni založený na najnovších poznatkoch z medicínskej diagnostickej technológie. Bude vás varovať varovným signálom vždy, keď sa objaví neobvyklá zmena v pacientovej telesnej teploty, takže nemusíte premárniť svoj nočný spánok stálym pozorovaním pacienta.

24-hodinový teplomer

BTM-D1D ultra tenký teplomer využíva bezdrôtový ASK RF na prenos signálu, ktorý vás bude informovať kdekoľvek a kedykoľvek o stave pacientovej telesnej teploty alebo či prevýšila nastavenú teplotu, bez toho aby ste museli v noci opakovane vstávať kvôli meraniu.

Vysoká presnosť merania

BTM-D1D ultra tenký teplomer vás bude nepretržite udržiavať informovaných o stave telesnej teploty s presnosťou do + 0,2°C. S touto presnosťou môže BTM-D1D hravo konkurovať ktorémukoľvek ušnému teplomeru na trhu.

Nízkoalergénny materiál ochraňujúci pokožku dieťaťa

BTM-D1D prenosová manžeta je ultra tenká, ultra malá a ľahko sa prispôsobuje povrchu. Je vyrobená zo štandardného medicínskeho nízkoalergénneho silica gélu, takže môže byť prichytená na pacientovo čelo bez toho aby dlhodobejšie používanie bolo nepríjemné.

Hlavné funkcie BTM-D1D ultra tenkého teplomeru

Umožniť rodičom monitorovať stav telesnej teploty pri horúčkových ochoreniach počas celého dňa a noci bez potreby stáleho premeriavania. Kedykoľvek sa teda teplota zvýši ste schopní okamžite zakročiť a zachrániť dieťa včas.

Vzhľad, spracovanie, balenie

Bezdrôtový pažný teplomer

Celé zariadenie sa skladá z dvoch častí: prijímača a ramennej manžety. Prijímač má už na prvý pohľad elegantný nevtieravý design. Uprostred je umiestnený LCD displej a pod ním sú do trojuholníku usporiadané tlačidlá ovládania. Displej zaberá asi tretinu čelnej plochy, čo je dostačujúca veľkosť aby boli všetky údaje veľmi dobre čitateľné. Pomáha tomu tiež podsvietenie čo je pri prístroji často používanom v noci dôležitá funkcia. Tvar 13 centimetrov vysokého obdĺžniku môže síce vzbudzovať dojem nestability, tej je však zabránené umiestnením batérií do rozšírenej spodnej časti a prijímač tak veľmi dobre sedí na podložke.

Ramenná manžeta je riešená veľmi jednoducho skladajúc sa z umelohmotnej časti a pásiku so suchým zipsom. Samotná umelohmotná manžeta má nesúmerný tvar zodpovedajúci jej funkcii a oživuje ju tlačidlo pre zapínanie a kontrolné svetielko. Pásik je z elastického materiálu, ktorý je ale trošku tvrdý a môže spôsobovať rezanie, pokiaľ by sa v noci na ruke pretočil. V nie veľkej škatuľke nájdete tiež náhradný pásik a batérie.

Ovládanie a funkčnosť

Prístroj sa veľmi jednoducho ovláda celkom piatimi tlačidlami z ktorých dve slúžia len pre zapínanie alebo vypínanie. Tie na prijímači sú gumové a dobre stláčateľné, nie však tlačidlo zapínania. Je to možno účel, aby sa zabránilo nechcenému vypnutiu, čomu by zodpovedala tiež dlhšia doba potrebná pre jeho stlačenie.

Použitie teplomeru je veľmi jednoduché. Po nasadení manžety na ruku stačí nastaviť hraničné teploty a prístroj od tohto okamihu začne plniť svoju funkciu a pokiaľ je hraničná teplota prekročená začne vydávať klasické budíkové pípanie, ktoré je dosť otravné na to aby po dlhšej dobe vzbudilo i tvrdo spiacich jedincov.

Záver

BTM-D1D bezdrôtový teplomer na pažu je jednoduché zariadenie určené pre jednu funkciu, ktorú výborne vykonáva. Vzhľadom k jednoduchosti ovládania bude môcť ovládať prístroj naozaj každý iba po letmom prečítaní návodu. Určite ho ocení každý rodič s chorým dieťaťom, kto by tiež neocenil, že si môže pospať s pokojom na duši, že za neho jeho dieťa stále niekto dozerá.

Podrobný popis a špecifikácia

Zdroj energie: 2 x AAA batérie a 1 x 3 Volt líthiová batéria (CR2032)
Rozmery: 130x50x32 mm, 136x85x9.5 mm
Hmotnosť: 81g prijímač, 25g ramenná manžeta
Prevádzková teplota: 15 - 40°C
Frekvencia odosielania signálu: každých 12 sekúnd
Rozsah pre min/max teplotu: maximum: 36-40°C, minimum: 32-35.5°C
Frekvencia spojenia: 2,4GHz
Rádio modulačná technika: FSK
Dosah bezdrôtového spojenia: 20 metrov
Presnosť merania podpažnej teploty: 0,1°C

-- Libor Valíček --