Čo je to infračervené svetlo
Infračervené svetlo je časťou spektra žiarenia, ktoré sa šíri od Slnka. Infračervené svetlo je okom neviditeľné, ale cítite ho ako teplo prenikajúce do vašej pokožky. Je to forma energie, ktorá zahrieva predmety priamo, vďaka procesu nazývanému konverzia, bez toho, aby sa zahrieval vzduch medzi žiaričom a zahrievaným predmetom. Základom liečby infračervenými lúčmi je vedecky overené ožarovanie určitých miest tak, aby vyvolalo fyziologickú reakciu pokožky. Kedykoľvek svetlo dopadá na akýkoľvek materiál alebo látku, musíme si uvedomiť, že energia, ktorú svetlo nesie, je obsiahnutá v malých čiastočkách - fotónoch. Dá sa povedať, že fotón nesie energiu jednej vlnovej dĺžky daného svetla. Ako sa mení vlnová dĺžka, mení sa rovnako energia vo fotónoch. S rastúcou vlnovou dĺžkou pomerne klesá množstvo energie v jednotlivých fotónoch. Infračervené svetlo sa nachádza v neviditeľnom spektre o vlnových dĺžkach 700 – 2000 nm (nanometrov) a preniká do hĺbky 30 – 40 mm. Toto svetelné spektrum je najefektívnejšie na svaly, kĺby a kosti.
Liečebný účinok:
- Infračervené svetlo je dôležitou formou energie, ktorá zaisťuje liečenie. Zvyšuje počet bielych krviniek, zlepšuje rast buniek, syntézu DNA a proteínov v bunkách.
- Podporuje krvný obeh. Lieči chronický reumatizmus, eliminuje bolesť, únavu, stres a úľavu od všetkých prejavov artritídy.
- Pomáha po športových úrazoch, pri zranení kostí a svalov, napríklad pri opakovanom natiahnutí svalu či šľachy.
- Lieči vysoký krvný tlak, artériosklerózu a ďalšie cievne ochorenia (rozširuje cievy a úzke kapiláry).
- Infračervené svetlo podporuje látkovú výmenu, hlavne vylučovanie veľmi škodlivých toxínov, ktoré sa hromadia vo vašich bunkách. Medzi ne patria napríklad jedovaté karcinogénne ťažké kovy, rôzne konzervačné látky a prísady z potravinárskeho priemyslu, kyselina mliečna a pod.
Skrášľujúci účinok:
- Urýchľuje metabolizmus – spomaľuje proces starnutia
- Obmedzuje nadprodukciu - to udržuje štíhlu postavu
- Redukuje akné, opary a vonkajšie poranenia kože
- Zvyšuje elasticitu kolagénových vlákien
- Zlepšuje vzhľad pokožky (i celulitídu)
- Infračervené svetlo, ktoré sa dostáva hlboko pod vrchnú vrstvu pokožky, vyvoláva upokojujúci pocit (pôsobí na nervové zakončenia) a zabraňuje ukladanie podkožného tuku (súvisí so starnutím)
Upozornenie:
- Nemierte infračerveným svetlom do očí ani sa nepozerajte do prístroja, nesprávne použitie by mohlo spôsobiť poškodenie sietnice.
- Nepoužívajte v čase tehotenstva.
- Nepoužívajte, ak trpíte nádorovým ochorením.
- Deti môžu používať iba na odporúčanie lekára.
- Nepoužívajte infračervené lúče na mokré časti tela, na mokrých častiach môže spôsobiť popáleniny
- Nepoužívajte na liečbu bolesti v oblasti brucha, mohlo by to spôsobiť vážne komplikácie. Pokiaľ bolesť neustupuje, kontaktujte svojho lekára.
Séria prístrojov pre starostlivosť o krásu – Photon Beauty
SD-956IR
Photon beauty pomáha oživovať bunky, podporuje krvný obeh, zvyšuje prísun kyslíku, posilňuje pokožku, zlepšuje metabolizmus a vylučovanie škodlivých látok za použitia prírodných svetelných vĺn, ktoré sú vysielané do kože, kde aktivujú na svetlo citlivé bunky, v ktorých je energia vstrebaná hemoglobínom, proteíny, uhľohydráty a tuky a výrazne tak zlepšuje stav vašej pleti.
Vlastnosti:
- Infračervené lúče: prenikajú až 10 mm do pokožky
- Nízke napätie: nepotrebuje chladiace médium
- Kontrola teploty: hrejivé a pohodlné
- Zvukový signál: pípa pri zapnutí či vypnutí z el. siete, prípadne pri automatickom vypnutí
- Nízka hmotnosť: ľahko prenosný a použiteľný kdekoľvek a kedykoľvek
- Vhodné pre rôzne typy pleti
Funkcie:
- Proti vráskam
- Podporuje krvný obeh v pokožke, vyrovnáva farebný tón
- Predchádza vzniku pigmentových škvŕn, hromadeniu melanínu
- Vypína pokožku
- Vyhladzuje pupienky a jazvy
- Lieči akné a dermatitídu
ANALÝZA RIZIKA pre biolampy na fotónovú terapiu.
Typ: SD – 956 IR, SD – 956 R, SD – 956 G, SD – 956 B.
KONTRAINDIKÁCIE PRE POUŽÍVANIE FOTÓNOVEJ TERAPIE
Fototerapia sa nesmie používať:
- na ožarovanie miest s podozrením na zhubný nádor ani na ožarovanie operačnej jazvy po operácii zhubného nádoru.
- na ožarovanie v oblasti štítnej žľazy pri jej zvýšenej funkcii, pri jej zväčšení ani na ožarovanie operačnej jazvy po operácii štítnej žľazy. Vždy je potrebné poradiť sa s lekárom.
- u osôb trpiacich vrodenou epilepsiou. Je nebezpečenstvo, že môže dôjsť k záchvatu. Vždy je potrebné poradiť sa s lekárom a v prípade jeho súhlasu vykonávať aspoň prvé aplikácie pod jeho dozorom.
- na ožarovanie očnej sietnice. Túto aplikáciu musí vykonávať lekár. Riziko zasiahnutia očnej sietnice znížime zatvorením obidvoch očí.
- pri podávaní liekov, aplikovaní masážnych prostriedkov alebo pri používaní kozmetických prostriedkov obsahujúcich fotocitlivú látku. Hrozí nebezpečenstvo poškodenia ožarovanej pokožky alebo sliznice. Tieto prípravky je potrebné aplikovať až po ožiarení.
- pre ožarovanie miesta zdroja infekcie (napr. mandle) s ohľadom na možnú prítomnosť baktérií alebo vírusov ako zdroja infekcie. V prípade ožiarenia biolampou sa tieto môžu ešte viac aktivovať a množiť.
Je potrebné byť opatrný pri ožarovaní pacientov so zvýšenou telesnou teplotou, zvlášť v dôsledku infekčných ochorení. Vždy je potrebné poradiť sa s lekárom.
Je potrebné byť opatrný pri ožarovaní pacientov so zníženou kožnou citlivosťou. Aplikáciou polarizovaného svetla znížime citlivosť ešte viac a tým môžeme vyradiť miestne prirodzené obranné schopnosti organizmu. Hrozí tak zvýšené nebezpečenstvo poškodenia ožarovanej oblasti.
Pri aplikácii biolampy, zvlášť pri svietení do ucha, môže dôjsť k vysušeniu pokožky a ku svrbeniu. Vhodné je ošetrenie oblasti zvlhčujúcim olejom (napr. ricínovým) alebo prírodnou masťou.
Pri aplikácii biolampy na otvorené rany, bercove vredy a pod. môže dôjsť k zosilneniu krvácania, ktoré je spôsobené rozšírením ciev ožarovaním. Biolampu je preto potrebné použiť len na okrajové časti rany.
Pri aplikácii biolampy v oblasti kĺbov, hlavne pri ich postihnutí na metabolickom základe (dna, reumatická artritída a artróza), môže dôjsť u približne 15% osôb k miernemu zvýšeniu bolestivosti v ožarovanej oblasti. Toto je prirodzená reakcia organizmu na fototerapiu a nie je dôvodom k jej prerušeniu. Ak použijeme kontinuálny režim ožarovania, pomalého pohybu biolampy nad ošetrovanou oblasťou popr. skrátenie doby ožarovania, dôjde postupne k ústupu bolesti a k dosiahnutiu analgetického efektu.
Ožarovanie biolampou je vhodné pre všetky typy pleti. Doba aplikácie na jednu oblasť musí byť v rozmedzí 10 až 30 minút.
Pokiaľ kozmetické či iné liečebné prostriedky neobsahujú fotocitlivú látku, je možné dané miesto ožarovať biolampou a tým i zvýšiť výsledný efekt prostriedku.
|