www.zdravie-sk.eu > PRÍSTROJE NA MERANIE > Tlakomery > Tlakomer na zistenie tuhosti artérií > MS1200 Ceny s DPH
 
Internetový obchod www.zdravie-sk.eu
E-shop www.zdravie-sk.eu Produkty podľa určenia
Ako v obchode nakupovať
Obchodné a nákupné podmienky
E-shop www.zdravie-sk.eu TOP 10 Bestsellers
01.Tlakomer digitálny MS 930 MS930
02.Tlakomer na zistenie tuhosti artérií MS1200
E-shop www.zdravie-sk.eu
Mapa stránok

Doprava a Platba

Spôsob platby si kupujúci vyberie pri objednávaní tovaru označením zvolenej možnosti.

Cena za dopravu v SR je 4€.

Pri objednávke nad 58€ s DPH je doprava v rámci SR zdarma.

Tovar zasielame cez prepravnú spoločnosť UPS.

Základné informácie
» Ochrana osobných údajov
» Používanie súborov cookies

Tlakomer na zistenie tuhosti artérií [MS1200]

37,00 €
Tlakomer na zistenie tuhosti artérií
Prvé zariadenie na svete s ktorého pomocou dokážete zmerať tuhosť artérií (H – hodnota) a krvný tlak naraz. A to všetko jednoducho, rýchlo a bez zbytočnej straty času. Je to prirodzený proces pri starnutí ľudského organizmu, že tepny tuhnú. Tento proces začína medzi 20. a 30. rokom vášho života. Ale pozor, symptómy sa môžu prejaviť v plnej miere až keď bude neskoro a to niekedy okolo 40. roku vášho života. Pravidelné testovanie vás môže upozorniť na zmeny vo vašom tele. Na toto testovanie slúži práve náš unikátny prístroj. Spoločne s ním a so zdravým životným štýlom môžete predchádzať ničeniu vašich tepien. Meradlo pre orientačné meranie krvného tlaku a tuhosti artérií dokáže zmerať vašu H-hodnotu, krvný tlak, pulz a to všetko spolu. Ušetrí vám tým veľa času. Prístroj má zabudovaný veľmi účinný systém, ktorý dokáže rozpoznať váš zdravotný stav, pričom pri režime spánku ste o ňom na displeji informovaní. Pomocou tohto zariadenia a pravidelného merania môžete predísť takým nepríjemným ochoreniam ako je napr. arterioskleróza alebo kôrnatenie tepien. Tieto ochorenia môžu viesť až k infarktu, takže by ich nikto nemal brať na ľahkú váhu. Posúdenie či je naozaj dôležité o sebe a svojom tele vedieť všetko už je na vás. Meradlo pre orientačné meranie krvného tlaku a tuhosti artérií vám dokáže svojimi vlastnosťami a schopnosťami veľmi dobre pomôcť.

Čo je to krvný tlak?
Krvný tlak je sila, ktorou krv pôsobí na tepny, meria sa v mmHg (milimetre stĺpca ortuťového). Krvný tlak sa vplyvom činnosti srdca neustále mení v súlade s tepom srdca. Hodnota krvného tlaku sa udáva v dvoch číslach - prvá, vyššia hodnota udáva výšku systolického tlaku. Systolický tlak krvi je tlak, ktorým pôsobí krv práve vytlačená zo srdca. Býva spravidla vyšší. Druhé číslo, ktoré sestra nameria je hodnota tzv. diastolického tlaku - tlaku krvi vo chvíli, kedy srdce relaxuje, býva nižšia.

Hodnoty tlaku
- normálny tlak: diastolický TK <90; systolický TK <140
- hraničná hypertenzia: diastolický TK 90-95; systolický TK 140-160
- hypertenzia: diastolický TK >95; systolický TK >140

V prípade, že každá z dvoch hodnôt zapadá do inej kategórie, považujeme za smerodatnú vyššiu kategóriu. Výnimkou sú hodnoty 130/80 alebo vyššie u pacientov s cukrovkou (diabetes mellitus) a chronickým obličkovým zlyhaním - v týchto prípadoch už je 130/80 považovaných za vysoký krvný tlak. Dôvodom je to, že už pôvodné ochorenia poškodzujú stenu ciev a tie sú potom citlivejšie i k hodnotám tlaku, ktoré u zdravého nevyvolávajú žiadne zmeny.
Dobré je vedieť, že hodnoty sa počas dňa viac či menej menia - najnižšie sú v pokoji, v spánku, rastú pri vzrušení, rozčúlení alebo nervozite. (Typickým príkladom je nárast tlaku vo chvíli, kedy k nám pristúpi lekár oblečený v bielom a chystá sa vykonať meranie. V pokoji sa hodnoty potom vrátia na pôvodné hodnoty. Jedná sa o tzv. syndróm bieleho plášťa).

Čo je to vysoký krvný tlak?
Hypertenzia, alebo zvýšený krvný tlak, je stav, kedy je trvalo po dlhšie obdobie krvný tlak na vyššej úrovni. Neliečený vysoký krvný tlak môže spôsobiť ďalšie závažné ochorenia a zdravotné problémy, ako napr. mŕtvicu alebo infarkt. Na zamedzenie hypertenzie odporúča Americká Srdečná Asociácia (American Heart Association) nefajčiť, obmedziť tuky a soľ v potrave, udržiavať si správnu váhu, pohyb, šport a nezabúdať na pravidelné lekárske prehliadky.

Čo je to kôrnatenie ciev?
Arterioskleróza (kôrnatenie ciev) je nahromadenie usadenín vnútri cievnych stien, čo zapríčiňuje hustnutie a tvrdnutie ciev. Arterioskleróza predstavuje usadeniny, ktoré obsahujú prevažne kalcium či tukové zložky, cievne steny hustnú a tvrdnú a strácajú elasticitu. Arterioskleróza výrazne ovplyvňuje krvný obeh. Pokiaľ na ňu nie je dbané dostatočným dohľadom, môže viesť k vysokému krvnému tlaku, angíne, bolesti hrudníku, infarktu, mŕtvici a náhlym srdcovým úmrtiam.
Termín arterioskleróza znamená presne hustnutie a tvrdnutie cievnych stien. Následky usadenín kalcia a iných usadenín na cievnych stenách je:
- Hustnutie ciev
- Cievy strácajú elasticitu
- Steny ciev tvrdnú a stávajú sa krehkejšími
- Usadeniny zužujú tepny a ovplyvňujú prietok krvi do žíl
- To zapríčiňuje horšiu funkciu srdca a následne môže spôsobiť infarkt alebo vedie ku krvným zrazeninám v artériách, ktoré môžu opäť spôsobiť srdcový infarkt alebo mŕtvicu.
- Arterioskleróza môže byť tiež príčinou krvných zrazenín, ktoré prechádzajú v aneuryzma (prasknuté a vyduté cievy). Najviac ohrozené a zasiahnuté sú životne dôležité orgány ako srdce a mozog, či končatiny. Nič menej náchylné a zraniteľné sú všetky tepny.

Čo je priemerná H-hodnota (tuhosť arteriálnej steny)?
Tento domáci tlakomer je zlomom v lekárskej technológii monitoringu krvného tlaku. S pomocou využitia patentovanej technológie je schopný pri meraní krvného tlaku namerať i presnú H-hodnotu, teda hodnotu tuhosti arteriálnej steny. Táto priemerná H-hodnota predstavuje jeden z faktorov, ktorý by váš lekár mal zhodnotiť pri určení vášho cievneho stavu. Potov váš lekár určí, či musíte podstúpiť dôkladnejšie vyšetrenie na určenie vášho zdravotného stavu.

Výhody H-hodnoty
- Ukazovateľ výkonnosti vyhodnotí životní štýl užívateľa, stravovacie návyky, pracovný a cvičebný postoj
- Šetrí čas a peniaze, umožňuje meranie doma
Priemerná H-hodnota predstavuje indikátor tuhosti arteriálnej steny. Pre nastavení základného priemeru tuhosti arteriálnej steny sa odporúča snímanie denne po dobu prvých dvoch týždňov. Potom vykonajte pravidelne snímanie najmenej 2x týždne na udržanie osobnej zdravotnej starostlivosti.

Prečo je dôležité pravidelne merať krvný tlak doma?
Meranie krvného tlaku v lekárskej ordinácii vás môže znervózňovať, čo môže umelo zvýšiť hodnotu výsledku. Možnosť merania krvného tlaku doma uľahčuje zaistenie denných záznamov. To vám napomôže k lepšiemu pochopeniu záznamu krvného tlaku a ostatných faktorov, ktoré ho ovplyvňujú. Vždy konzultujte namerané výsledky so svojim lekárom.

Presnosť merania
Domáci prístroj na meranie krvného tlaku MS 1200 je vybavený známkou CE 0044. Kvalita prístroja bola testovaná a zhoduje sa s podmienkami smernice 93/42/EEC z 14.6.1993 v súvislosti s lekárskymi prístrojmi a EMC smernicou 89/336/EEC:
- EN 1060-1 - Neagresívne vybavenie merača krvného tlaku podľa všeobecných podmienok
- EN 1060-3 - Neagresívne vybavenie merača krvného tlaku podľa zvláštnych podmienok pre elektromechanické systémy na meranie krvného tlaku
- EN60601-1 - Bezpečnostné požiadavky pre lekárske elektrické prístroje
- EN 60601-1-2 - Elektromagnetická kompatibilita a bezpečnosť pre lekárske elektrické prístroje
- EN 14971 - Analýza rizík pre lekárske prístroje

Technické údaje
- Merná metóda: oscilometrická
- Rozsah merania:
- Krvný tlak: 20 ~ 280mmHg
- Pulz: 40 ~ 180 za minútu
- Presnosť merania: Tlak ¡Ó5mmHg, pulz ¡Ó5%
- Pre veľkosť paže: 220mm ~ 350mm (9 ~ 13 inches)
- 1.5V AA Alkalická batéria x 4
- Rozmery: 205mm x 175mm x 90mm
- Hmotnosť: približne 700g (bez batérií)
Zdielať na: Tlakomer na zistenie tuhosti artérií - facebook.com Tlakomer na zistenie tuhosti artérií - twitter.com Tlakomer na zistenie tuhosti artérií - google.com Tlakomer na zistenie tuhosti artérií - digg.com Tlakomer na zistenie tuhosti artérií - yahoo.com Tlakomer na zistenie tuhosti artérií - squidoo.com
 
 
Ponuka platí do vypredania zásob.
Dátum pridania: 30.07.2007 [Návod na používanie]
Odporúčané produkty
E-mail a Heslo
Zabudol som heslo »»
NOVÝ ZÁKAZNÍK Internetovy obchod - prihlasenie
Objednávam InfoMail
E-shop www.zdravie-sk.eu Akcie a Zľavy Internetový obchod www.zdravie-sk.eu »
Masagemate VARIO II De luxe INFRAred vyhrievanie
Masagemate VARIO II De luxe INFRAred vyhrievanie Swiss
112,00 €
88,00 €
Internetový obchod ElektroCoLeti.sk
E-shop www.zdravie-sk.eu Najnovšia ponuka Internetový obchod www.zdravie-sk.eu »
MediWell 6v1 magnetická rolovacia masážna podložka s vyhrievaním
MediWell 6v1 magnetická rolovacia masážna podložka s vyhrievaním
165,00 €
Ak sa Vám tento produkt páči, môžete mu dať bod:

» Ďalšie info o produktoch pre oblasť "Celé telo"
» Tovar rovnakého určenia
 
Referencie na produkty
» Napíšte hodnotenie!
Internetový obchod www.zdravie-sk.eu Zaujíma Vás... 5
antidekubitný brucho celé chodidlá chrbát digitálny elastický glukomer hialurofrax hlava hydrojett jett jett1 kreslo lýtka magnetický masáž masážna masážne masážny matrac osobná podložka posteľ profesionálna profesionálny prístroj ruky sada sauna starjett svetlo telo tens terapeutická terapeutický terapia tlakomer tukomerom tvár ultrazvukový vaňa veľkosť vibračný vyhrievaná vyhrievané vystavený vzduchu váha zvlhčovač
Odporúčame
Darcekaren.sk
ElektroČoLetí.sk - eshop
DARCEKY-eshop.sk
Suncity.sk - zdravá výživa
Tovar.sk
Fotogaléria produktu