www.zdravie-sk.eu > ANTIDEKUBITNÉ MATRACE > Antidekubitný matrac DN-300 > DN-300 Ceny s DPH
 
Internetový obchod www.zdravie-sk.eu
E-shop www.zdravie-sk.eu Produkty podľa určenia
Ako v obchode nakupovať
Obchodné a nákupné podmienky
E-shop www.zdravie-sk.eu TOP 10 Bestsellers
01.Antidekubitný matrac DN-300 DN-300
02.Zdravotný antidekubitný matrac DN-500 DN-500
E-shop www.zdravie-sk.eu
Mapa stránok

Doprava a Platba

Spôsob platby si kupujúci vyberie pri objednávaní tovaru označením zvolenej možnosti.

Cena za dopravu v SR je 4€.

Pri objednávke nad 58€ s DPH je doprava v rámci SR zdarma.

Tovar zasielame cez prepravnú spoločnosť UPS.

Základné informácie
» Ochrana osobných údajov
» Používanie súborov cookies

Antidekubitný matrac DN-300 [DN-300]

148,12 €
Antidekubitný matrac DN-300
Základný model vzduchových matracov ponúkaných predajcom EletkroČoLetí. Konštrukcia matracu je na prvý pohľad odlišná - je tvorená jednovrstvovou bublinovou konštrukciou 5 cm vysokou. To sa prejavuje na maximálnom možnom zaťažení, ktoré je len 100 kg, na druhú stranu je však celková hmotnosť matracu iba 2,4 kg. Je teda veľmi vhodný, pokiaľ potrebujeme matrac často premiestňovať či sťahovať. Prekvapivo je väčší ako modely z vyššej modelovej triedy - jeho rozmery sú 190x90x5 cm. I u tohto modelu je matrac vyrobený z veľmi kvalitného polstrovaného a zdravotne nezávadného PVC.
Vzduchová pumpa dodávaná s týmto matracom opäť umožňuje nastaviť tlak vzduchu v matraci na tri rôzne úrovne, celková doba nafúknutia však bude dlhšia ako u predchádzajúcich modelov. Dôvodom je motorček, ktorý dokáže vzduch pumpovať iba rýchlosťou max. 4 l/min. Inak technicky kopíruje predchádzajúce pumpy - pracuje v 8-minútových intervaloch, energeticky veľmi úsporne, na napájanie z bežnej zásuvky 220V. Váha kompletu predurčuje výrobok pre cestovanie - spolu váži iba 4 kg (2,4 matrac a 1,6 kg pumpa).

Ovládanie vzduchové pumpy je veľmi jednoduché a preto je používanie tohto matracu určené skutočne pre každého. Tento model je skvelá voľba pre pacientov, ktorí sú trvale hospitalizovaní, ale zároveň sa neprestávajú starať o náklady.

Porovnanie príslušenstva a ďalších vlastností
Všetky porovnávané modely sú produktom jedinej firmy a preto i príslušenstvo, s ktorým sú predávané, je u nich takmer totožné. Súčasťou balenia všetkých modelov, je samozrejme napájací kábel vzduchovej pumpy a vzduchová hadica, ktorou prúdi vzduch z pumpy do matracu. Vzduchové pumpy sú vybavené čistiacim filtrom. Matrac je ľahko umývateľný mydlom alebo bežnými čistiacimi prostriedkami. Model DN-500 možno v prípade poškodenia vymieňať jednotlivé vzduchové vankúše-valce. DN-300
(pôvodné označenie SB-100) je súčasťou balenia i servisná sada pre zalepenie matracu v prípade prerazenia alebo prepichnutia.

Celkový prehľad porovnávaných výrobkov

Antidekubitný matrac SB-100Technická špecifikácia:
Vzduchová pumpa
- rozmery: 27 x 14 x 8 cm (D,Š,V)
- váha: 1,6 kg
- napätie: 220/50 Hz
- dodávanie vzduchu: 3,5 - 4 L/min
- doba cyklu: 8 min
- nízka spotreba elektrickej energie

Matrac
- rozmery: 190 x 90 x5 cm (D,Š,V)
- váha: 2,4 kg
- materiál: 5 cm vysoká vrstva vysoko kvalitného zdravotne nezávadného PVC
- konštrukcia: bublinová
- max. zaťaženie: 100 kg
- 3 stupne striedania tlaku vzduchu
- balenie obsahuje i sadu na zalepenie matracu v prípade prerazenia

Efektívnou prevenciu možno dekubitom predchádzať až v 95 % prípadoch. Vlastnosti, ktoré ponúkajú aktívne antidekubitné matrace sú vhodné pri liečbe dekubitov najvyšších stupňov. Nezastupiteľnú roľu hrajú rovnako pri prevencii všetkých rizikových skupín. Hlavným princípom aktívnych antidekubitných matracov je odľahčenie časti tela a obnovenie prekrvenia. Aktívne systémy, na rozdiel od pasívnych matracov, výrazne zefektívňujú prevenciu a podporujú liečbu dekubitov. Podporujú totiž obnovu dostatočného prekrvovania tkanív. To je najdôležitejšia podmienka efektívnej obrany proti vzniku a progresii dekubitov.

Dekubity patria medzi základné indikátory kvality ošetrovateľskej starostlivosti, ich výskyt je starostlivo monitorovaný. Nemocnice môžu byť totiž vystavené žalobám za nedostatočnú kvalitu starostlivosti v prípade rozvoja dekubitov. Napríklad vo Veľkej Británii predstavovala podobná úspešná žaloba náklady vo výške 100 000 libier (149 000 EUR).

Vo Fakultnej nemocnici u sv. Anny v Brne (Česká republika) vykonávajú celoročné sledovanie dekubitov od roku 1997. Ich výskyt klesol v rokoch 2004 a 2005 o 22%. Nemalú roľu v pozitívnom trende podľa vedenia nemocnice zohralo stále vzdelávanie sestier v problematike prevencie a v starostlivosti o dekubity. Zlepšenie stavu priniesli rovnako investície do preventívnych pomôcok - pasívnych a aktívnych antidekubitných matracov.


Problematika dekubitov
Dekubity (preležaniny) zostávajú cez všetok pokrok v medicíne stále vážnym problémom. Spôsobujú utrpenie pacientom a dokonca ohrozujú ich životy. Pre sestry znamená pacient trpiaci preležaninami oveľa väčšie pracovné zaťaženie a zvýšenú fyzickú námahu. Boj s dekubitmi sa stal preto pre zdravotníkov jednou z priorít. Veď výskyt dekubitov patrí k desiatim významným kritériám, podľa ktorých sa v nemocniciach hodnotí kvalita ošetrovateľskej starostlivosti.
Situácia je o to hrozivejšia, že riziku vzniku dekubitov sú vystavení starší ľudia, ktorých vo svetovej populácii neustále pribúda. Rastie tým pádom i výška finančných prostriedkov, ktoré nemocnice na liečbu pacientov s dekubitmi musia vynaložiť. Otvorené rany dekubitov sú bolestivé a zvyšujú riziko vstupu infekcie do organizmu. Starostlivosť o pacienta s dekubitmi je fyzicky a časovo náročná. Liečba dekubitov je 6x drahšia ako prevencia.

Stupeň dekubitu
I. stupeň: erytém - tlakové lézy bez poškodenia kože
II. stupeň: pľuzgier - tlakové lézy s čiastočným poškodením kože
III. stupeň: nekróza - tlaková léza so zničením tkaniva medzi kosťou a pokožkou
IV. stupeň: vred - tlakové lézy sprovádzané ostitídami a artritídami

Liečba dekubitov
Terapia dekubitov je zložitý komplex opatrení týkajúcich sa jednak celkového stavu človeka a jednak tlakových léz. V prvej rade sa musí pristúpiť k liečbe základného ochorenia a ku zlepšeniu celkového stavu. Ak došlo ku vzniku dekubitu, je v liečbe možné zvoliť liečbu konzervatívnu alebo operačnú. Voľba terapie spočíva v posúdení stupňa dekubitu a základného ochorenia pacienta.

Klinické hodnotenie
Na model DN-300 bolo vykonané klinické hodnotenie Úrazovou nemocnicou v Brne, kde bola matrac priamo testovaná.

Výber z klinického hodnotenia:Kompletnú záverečnú správu klinického hodnotenia na stiahnutie tu.
Zdielať na: Antidekubitný matrac DN-300 - facebook.com Antidekubitný matrac DN-300 - twitter.com Antidekubitný matrac DN-300 - google.com Antidekubitný matrac DN-300 - digg.com Antidekubitný matrac DN-300 - yahoo.com Antidekubitný matrac DN-300 - squidoo.com
 
 
Ponuka platí do vypredania zásob.
Dátum pridania: 30.07.2007 [Podrobné info - Recenzia] [Návod na používanie]
Odporúčané produkty
E-mail a Heslo
Zabudol som heslo »»
NOVÝ ZÁKAZNÍK Internetovy obchod - prihlasenie
Objednávam InfoMail
E-shop www.zdravie-sk.eu Akcie a Zľavy Internetový obchod www.zdravie-sk.eu »
Masážne kreslo JETT 15 s masážou hlavy a ramien
Masážne kreslo JETT 15 s masážou hlavy a ramien JETT15
1.420,00 €
950,00 €
Internetový obchod ElektroCoLeti.sk
E-shop www.zdravie-sk.eu Najnovšia ponuka Internetový obchod www.zdravie-sk.eu »
Ohrievacia deka krku, ramien a chrbta
Ohrievacia deka krku, ramien a chrbta
25,00 €
Ak sa Vám tento produkt páči, môžete mu dať bod:

» Ďalšie info o produktoch pre oblasť "Celé telo"
» Tovar rovnakého určenia
 
Referencie na produkty
» Napíšte hodnotenie!
Internetový obchod www.zdravie-sk.eu Zaujíma Vás... 5
50ks antidekubitný brucho celé chodidlá chrbát digitálny elastický hialurofrax hlava jett jett1 kolená kreslo lýtka magnetický masáž masážna masážne masážny matrac osobná podložka posilňovací posteľ profesionálna profesionálny prístroj ruky sada sauna starjett stroj telo teplomer terapeutický terapia tlakomer tukomerom tvár ultrazvukový veľkosť vibračný vyhrievaná vyhrievané vystavený vzduchu váha zvlhčovač Čistička
Odporúčame
Darcekaren.sk
ElektroČoLetí.sk - eshop
DARCEKY-eshop.sk
Suncity.sk - zdravá výživa
Tovar.sk
Fotogaléria produktu