www.zdravie-sk.eu > PRÍSTROJE NA MERANIE > Laktátomer s meraním hemoglobínu > Laktátomer s meraním hemoglobínu > CERA-CHECK 3v1 GHL Ceny s DPH
 
Internetový obchod www.zdravie-sk.eu
E-shop www.zdravie-sk.eu Produkty podľa určenia
Ako v obchode nakupovať
Obchodné a nákupné podmienky
E-shop www.zdravie-sk.eu TOP 10 Bestsellers
01.Testovacie pásiky na meranie laktát CERA-CHECK 3v1 GHL l
02.Laktátomer s meraním hemoglobínu CERA-CHECK 3v1 GHL
03.Testovacie pásiky na meranie hemoglobínu CERA-CHECK 3v1 GHL h
E-shop www.zdravie-sk.eu
Mapa stránok

Doprava a Platba

Spôsob platby si kupujúci vyberie pri objednávaní tovaru označením zvolenej možnosti.

Cena za dopravu v SR je 4€.

Pri objednávke nad 58€ s DPH je doprava v rámci SR zdarma.

Tovar zasielame cez prepravnú spoločnosť UPS.

Základné informácie
» Ochrana osobných údajov
» Používanie súborov cookies

Laktátomer s meraním hemoglobínu [CERA-CHECK 3v1 GHL]

292,64 €
Laktátomer s meraním hemoglobínu
CERA-CHECK 3v1 GHL meria presne a rýchlo hladinu cukru, hemoglobínu a laktátu v krvi.
Na meranie mu postačí kvapôčka krvi o objeme 0,5-1 ul (mikroliter) a čas 5-10 sekúnd. Tento prístroj je neoceniteľnou pomôckou pre športovcov pre správne nastavenie tréningových dávok.
Použitie
Tento monitorovací systém je určený na tomu, aby pomáhal ľuďom riadiť hladinu cukru, hemoglobínu a laktátu v krvi. Poskytuje tiež užitočné Informácie profesionálnym zdravotníkom pri meraní cukru, hemoglobínu a laktátu v plne kapilárnej krvi rovnako ako v žilovej krvi.
Odber krvnej vzorky je vykonávaný pomocou odberového pera, do ktorého sú vkladané sterilné odberové lancety. Testovacie prúžky (CERA-CHEK ™ 3v1 GHL) sú určené na diagnostické použitie in vitro. Prúžky sú plastové a sú vybavené hygienickým držiakom, aby sa zabránilo prenosu infekcie.
Postup je bezbolestný a pomerne jednoduchý a veľmi sa podobá meraniu hladiny krvného cukru u diabetikov.
Príncíp merania
Vlastné meranie prebieha za použitia elektrochemickej metódy s pomocou testovacích prúžkov. Keď cukor, hemoglobín a laktát v krvi reagujú s činidlom na testovacom prúžku vzniká elektrický prúd. Za pomoci matematického vzorca, ktorým je merací systém vybavený, prevedie merané hodnoty na množstvo cukru, hemoglobínu a laktátu.
Tento unikátny prístroj umožňuje najmä výkonnostným športovcom, napr. bežcom a cyklistom, používať na riadenie tréningu i meranie laktátu. Občasné zmeranie hladiny laktátu však nie je na škodu ani rekreačným športovcom a zníži riziko ich preťaženia na minimum. V praxi ide najmä o optimálne zaťaženie svalov. Na základe znalosti fyziologickej odozvy organizmu na zaťaženie, resp. jeho zakyslenie pri rastúcej intenzite tréningu (vo svaloch sa vytvára kyselina mliečna), si môžu otestovať ako výkonnosť, tak skontrolovať správnosť vlastných tréningových zón, ktoré sa s rastúcou výkonnosťou menia.
Pomocou laktátovej krivky sa kontroluje najmä úroveň aeróbneho a anaeróbneho prahu reakcie nášho organizmu pri vyššom zaťažení. Pretože tepová frekvencia sa v anaeróbnej oblasti nezvyšuje priamo úmerne prebiehajúcemu zaťaženiu, je pre riadenie tréningu v týchto zónach spoľahlivejšie použiť znalosť individuálneho vzťahu koncentrácie laktátu a rýchlosti pohybu tj. podávaného výkonu.
Cieľom testu je určenie metabolických zón a stanovenie anaeróbneho prahu. Postupne zaťažujeme organizmus a pri každom stupni zaťaženia odoberieme krvnú vzorku pre stanovenie aktuálnej koncentrácie laktátu. Graf, ktorý vznikne vzťahom rýchlosti pohybu, resp. podávaného výkonu ku koncentrácii laktátu, sa nazýva laktátová krivka.

Laktátová krivka

Laktátová krivka


AP - aeróbny prah (označuje hornú hranicu regeneračnej a dlhotrvajúcej vytrvalosti)
ANP - anaeróbny prah (označuje maximálnu akceptovateľnú hladinu laktátu)
Ako vidíme na grafe, v aeróbnej časti krivky je hladina laktátu konštantná. Dochádza tu k spaľovaniu tukov ak podávaniu takéhoto výkonu stačí základná vytrvalosť.
V prechodnej časti krivky stále dochádza k spaľovaniu tukov a hladina laktátu je pre športovcov akceptovateľná. Športovec je schopný dosahovať vysokého výkonu bez toho, aby došlo k svalovej slabosti a zníženiu výkonnosti. V tejto časti krivky sa nachádza optimálny fáza pre tréning.
Výkonom nad anaeróbnym prahom sa vyčerpajú zásoby svalového glykogénu (cukru), potom už dochádza k vzostupu vodíkových iónov, poklesu pH, svalovej slabosti a zníženiu výkonnosti.
Vplyvom tréningu sa ako dôsledok zvyšovania našej trénovanosti laktátová krivka posúva smerom doprava. Týmto smerom sa pohybuje anaeróbny prah, ktorému zodpovedá relatívne konštantná hladina laktátu 4 mmol/l, ale zvyšuje sa hodnotenie degradácie pohybu, teda výkon, ktorého pri tejto koncentrácii laktátu dosahujeme. To znamená, že sa zvyšuje schopnosť nášho organizmu laktát tolerovať a súčasne ho vo zvýšenej miere odbúravať.
Napríklad cyklokrosári pri jazde do vrchu idú na výkon okolo 300W. Dobre trénovaný cyklista je schopný ísť na taký výkon pod anaeróbnym prahom a neunaví sa. Zle trénovaný cyklista pri výkone 300W ide za anaeróbnym prahom, vo svaloch sa mu spaľovaním cukru tvorí kyselina mliečna, unaví sa a v kopcoch stráca. Zlepšenie nastane po najazdení cca 1500 km v nižšej záťaži, čím sa laktátová krivka posunie nadol a doprava a pri vysokej záťaži sa dostávame pod hranicu anaeróbneho prahu.
V rámci športového tréningu pri preťažení organizmu úzko súvisí hladina laktátu hemoglobínu (červeného krvného farbiva, ktoré na seba viaže kyslík). Všeobecne sa dá povedať, hladina hemoglobínu sa pohybuje u mužov v rozmedzí 140-170 g/l a u žien 110-160 g/l, Pri poklese pod spodnú hranicu sa jedná o anémiu.
Vo fáze fyzickej činnosti, pri ktorej svaly získavajú energiu prevažne anaeróbnou glykolýzou s nahromadením niektorých splodín metabolizmu, najmä laktátu, pracuje organizmus na tzv. kyslíkový dlh. V následnej fáze odpočinku organizmus spotrebuje väčšie množstvo kyslíka, ktorý je nevyhnutný na dokončenie metabolických dejov a obnovu zásob energie. Práca na kyslíkový dlh umožní v danom okamihu veľmi intenzívny výkon. Po jeho skončení pretrváva hlboké, rýchle dýchanie a zrýchlená srdcová činnosť zabezpečujúca zvýšenú dodávku kyslíka. Pri veľkom nahromadení laktátu sa prudko zvyšuje čas na zotavenie.
Dlhší čas trvajúci vytrvalostný aeróbny tréning vedie k zväčšeniu množstva krvi. Najskôr sa zvyšuje objem plazmy, po 2 až 3 týždňoch fyzickej aktivity aj počet červených krviniek a celkové množstvo hemoglobínu. Zvýšenie objemu plazmy je však výraznejšie. To sa prejaví (hoci je absolútny počet červených krviniek vyšší) znížením hematokritu (hematokrit je objem červených krviniek a ostatných buniek vyjadrený v percentách objemu krvi, jeho hodnota je daná počtom objemom bunkových elementov a tvorí 40-45%), znížením viskozity krvi s následným priaznivým ovplyvnením krvného obehu (cirkulácia). Všetky tieto zmeny uľahčujú prísun kyslíka k aktívnym svalom.

Pri preťažení organizmu úzko súvisí hladina laktátu a hemoglobínu (červeného krvného farbiva, ktoré na seba viaže kyslík).

Špecifikácia:
Názov výrobku: CERA- HEK ™ 3v 1 GHL monitorovací systém
Metóda merania: elektrochemická metóda
Vzorka pre meranie: čerstvá plná kapilárna a žilová krv
Veľkosť vzorky: 0,5 μl (pre meranie cukru), 1,0 μl (pre meranie hemoglobínu laktátu)
Doba testovania: 5 sekúnd (cukor a hemoglobín), 10 sekúnd (laktát)
Rozmery: 58x101,5x12,5 (mm)
Merací rozsah: cukor: 10 ~ 900 mg/dL (0,6 ~ 50 mmol/L), hemoglobín: 5 ~ 25 g/dL (3,1 ~ 16,1 mmol/L), laktát: 0,5 ~ 25,0 mmol/L (4,5 ~ 225.3mg/dL)
Merná jednotka: cukor: buď mg/dL alebo mmol/L, hemoglobín: buď g/dL alebo mmol/L, laktát: buď mmol/L alebo mg/dL
Hmotnosť: 40 g
Zdroj: jedna CR2032 3V lítiová batéria (súčastou balenia)
Displej: LCD
Certifikácia: CE0123

Presnosť merania:
Presnosť merania pre cukor:
Presnosť merania pre hladinu cukru < 75mg/dL (4,2 mmol /L)
V medziach ± 5 mg/dL (v medziach ± 0,28 mmol/L): 80% (16/20)
V medziach ± 10 mg/dL (v medziach ± 0,56 mmol/L): 95% (19/20)
V medziach ± 15 mg/dL (v medziach ± 0,83 mmol/L): 100% (20/20)
Presnosť merania pre hladinu cukru ≥ 75 mg/dL 4,2 mmol/L)
V medziach ± 5%: 77% (139/180)
V medziach ± 10%: 91% (164/180)
V medziach ± 15%: 100% (180/180)
V medziach ± 20%: 100% (180/180)
Zo 100 výsledkov testu bolo 100 (100%) v zóne A (klinicky presné). Pri meraní krvného cukru preukázal monitorovací systém CERA-CHECK 3v1 GHL vysokú presnosť.
Presnosť merania pre hemoglobín:
Korelácia výsledkov dosiahnutých monitorovacím systémom CERA-CHECK 3v1 GHL referenčným zariadením bola 0,9628. CERA-CHECK 3v1 GHL tak preukázal vysokú presnosť.
Presnosť merania pre laktát:
Korelácia výsledkov dosiahnutých monitorovacím systémom CERA-CHECK 3v1 GHL referenčným zariadením bola 0988. CERA-CHECK 3v1 GHL tak preukázal vysokú presnosť.

Hladina laktátu nameraná prístrojom CERA-CHECK 3v1 GHL a referenčné hodnoty:

Meranie laktátová krivka


Obsah balenia:
- diagnostický prístroj CERA-CHECK 3v1 GHL
- puzdro
- odberové pero G423P
- 10 ks odberných ihličiek
- CR2032 3V lítiová batéria
- návod na obsluhu
Zdielať na: Laktátomer s meraním hemoglobínu - facebook.com Laktátomer s meraním hemoglobínu - twitter.com Laktátomer s meraním hemoglobínu - google.com Laktátomer s meraním hemoglobínu - digg.com Laktátomer s meraním hemoglobínu - yahoo.com Laktátomer s meraním hemoglobínu - squidoo.com
Laktátomer s meraním hemoglobínu Laktátomer s meraním hemoglobínu  
 
Ponuka platí do vypredania zásob.
Dátum pridania: 07.02.2014 [Návod na používanie]
Odporúčané produkty
E-mail a Heslo
Zabudol som heslo »»
NOVÝ ZÁKAZNÍK Internetovy obchod - prihlasenie
Objednávam InfoMail
E-shop www.zdravie-sk.eu Akcie a Zľavy Internetový obchod www.zdravie-sk.eu »
Masagemate VARIO II De luxe INFRAred vyhrievanie
Masagemate VARIO II De luxe INFRAred vyhrievanie Swiss
112,00 €
88,00 €
Internetový obchod ElektroCoLeti.sk
E-shop www.zdravie-sk.eu Najnovšia ponuka Internetový obchod www.zdravie-sk.eu »
Magnetický  bedrový pás eleastický
Magnetický bedrový pás eleastický
16,00 €
Ak sa Vám tento produkt páči, môžete mu dať bod:

 
Referencie na produkty
» Napíšte hodnotenie!
Internetový obchod www.zdravie-sk.eu Zaujíma Vás... 5
50ks antidekubitný brucho celé chodidlá chrbát digitálny elastický hialurofrax hlava jett jett1 kolená kreslo lýtka magnetický masáž masážna masážne masážny matrac osobná podložka posilňovací posteľ profesionálna profesionálny prístroj ruky sada sauna starjett stroj telo teplomer terapeutický terapia tlakomer tukomerom tvár ultrazvukový veľkosť vibračný vyhrievaná vyhrievané vystavený vzduchu váha zvlhčovač Čistička
Odporúčame
Darcekaren.sk
ElektroČoLetí.sk - eshop
DARCEKY-eshop.sk
Suncity.sk - zdravá výživa
Tovar.sk
Fotogaléria produktu